ევროკავშირის ელჩი World Vision საქართველოს SKYE კლუბის ახალგაზრდებს შეხვდა
ევროკავშირის ელჩი ბატონი პაველ ჰერჩინსკის World Vision საქართველოს კახეთის ოფისს ეწვია და  ახალგაზრდებს შეხვდა.
უკვე მეორე წელია ევროკავშირის მხარდაჭერით, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში ფუნქციონირებს ახალგაზრდული კლუბები, სადაც ახალგაზრდებს შეუძლიათ უნარების განვითარება და ახალი ცოდნის მიღება, რაც მათ სამომავლო წარმატებასა და კარიერულ წინსვლაში დაეხმარება.
კახეთში არსებული ახალგაზრდული კლუბის წევრები სიხარულით შეხვდნენ ელჩს, მასთან საინტერესო დისკუსია გამართეს, კლუბში შეძენილი გამოცდილება გაუზიარეს და ბევრი კითხვაც დაუსვეს. ბავშვების თქმით, სოფლებში მწირი რესურსია ახალგაზრდებისთვის, შესაბამისად SKYE (Skills and Knowledge for Youth Economic Opportunities / ცოდნისა და უნარების გაძლიერების) კლუბი მნიშვნელოვან როლს ასრულებს მოზარდების გაძლიერებასა და განვითარებაში.
🇪🇺ევროკავშირი წლებია მხარს უჭერს ახალგაზრდებს და კვლავ განაგრძობს მათ კეთილდღეობაზე ზრუნვას. ამ წლების მანძილზე ადგილობრივმა ახალგაზრდებმა მნიშვნელოვანი სარგებელი მიიღეს:
• ჩამოყალიბდა 26 ახალგაზრდული SKYE კლუბი.
• 5200-ზე მეტმა ახალგაზრდამ მიიღო დასაქმებისთვის პრაქტიკული გამოცდილება და ცოდნა.
• 60 000-ზე მეტმა ახალგაზრდამ ისარგებლა სათემო ინიციატივებით.
• ახალგაზრდა ლიდერების ჩართულობით 100-ზე მეტი  სათემო პროექტი განხორციელდა მუნიციპალიტეტებში.
• ბავშვთა დაცვის საკითხებისადმი ინტერესი, ჩართულობა და ლობირება მნიშვნელოვნად გაიზარდა.
SKYENET - "ცოდნისა და უნარების გაძლიერების პლატფორმა ახალგაზრდებისთვის“ ეს არის მნიშვნელოვანი პროექტი, რომელიც რეგიონში მცხოვრებ ახალგაზრდებს აძლევს ახალ შესაძლებლობებს; სძენს ცოდნას, ღირებულ გამოცდილებას და ასევე აკავშირებს სხვა ქვეყნის თანატოლებთან. პროექტი დაფინანსებულია ევროკავშირის მიერ EU4Youth პროგრამის ფარგლებში და რამდენიმე ქვეყანაში ხორციელდება World Vision საქართველოს, World Vision სომხეთის, MilleniuM ტრენინგის და განვითარების ინსტიტუტისა (მოლდოვა) და IRIS ბიზნეს ინკუბატორის (სომხეთი) მიერ.

World Vision Georgia hosted the Ambassador of the European Union, Mr. Paweł Herczynski, meeting young SKYE Club members in Kakheti.
With the support of the European Union, youth clubs operate in various regions of Georgia, providing young people with opportunities to develop skills and gain new knowledge that will help them achieve future success and career advancement.
The members of the youth club in Kakheti warmly welcomed the Ambassador, engaged in an interesting discussion with him, shared their experiences gained at the club, and asked numerous questions. According to the young participants, rural areas have limited resources for youth, making the SKYE (Skills and Knowledge for Youth Economic Opportunities) club a crucial platform for empowering and developing adolescents.
🇪🇺For years, the European Union has been a steadfast supporter of young people, ensuring their well-being and fostering their development. Over this period, local youth have significantly benefited from the programme:
SKYENET – Skills and Knowledge for Youth Empowerment Network is a key initiative that provides young people in the region with new opportunities, valuable knowledge, and experiences while also connecting them with their peers in other countries. The project is funded by the European Union under the 🇪🇺 EU4Youth programme and is implemented across multiple countries by World Vision Georgia, World Vision Armenia, MilleniuM Training and Development Institute (Moldova), and IRIS Business Incubator (Armenia).