World Vision საქართველომ მოწყვლად ოჯახებს სასურსათო ამანათები დაურიგა
World Vision აგრძელებს უკიდურეს სიღარიბეში მცხოვრები ოჯახების მხარდაჭერას საქართველოში. პროექტის „ერთად - ოჯახების გაძლიერებისთვის“ ფარგლებში ჩატარდა ოჯახების შეფასება და გამოიკვეთა კონკრეტული საჭიროებები. საბაზისო მოთხოვნილებების დაკმაყოფილების მიზნით, სამიზნე რეგიონებში შერჩეულ მოწყვლად ოჯახებს ამანათები გადაეცა, რომელიც მოიცავდა საკვებ პროდუქტებსა და სხვა საყოფაცხოვრებო ნივთებს. პროექტის ფარგლებში ყველა სამიზნე რეგიონში (კახეთი, იმერეთი, სამცხე-ჯავახეთი, სამეგრელო, აჭარა) მცხოვრები ოჯახები ეტაპობრივად მიიღებენ მსგავსს დახმარებას.
პროექტის მიზანია საქართველოში სიღარიბის შემცირება UPG მოდელის მეშვეობით, რომელიც მოიაზრებს უკიდურეს სიღარიბეში მყოფი პირების დახმარებას საჭირო რესურსით და მათ მხარდაჭერას სწავლება-გადამზადების გზით, რომელიც მოიცავს  პროფესიის ათვისებას/დასაქმებას, საკუთარი ფინანსების მართვის შესწავლას, უნარების განვითარებასა და სოციალური მხარდაჭერას. პროექტში ჩართულია 780 ოჯახი, რომელთანაც 40-მდე ოჯახის გაძლიერების კონსულტანტი მუშაობს მათი სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებისთვის.
პროექტი „ერთად“ ხორციელდება World Vision გერმანიის, World Vision საქართველოსა და ლტოლვილთა დანიის საბჭოს (DRC) კონსორციუმის მიერ საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს სსიპ სოციალური მომსახურების სააგენტოსთან თანამშრომლობით, შვედეთის საერთაშორისო განვითარების თანამშრომლობის სააგენტოს (SIDA) ფინანსური მხარდაჭერით.

World Vision Georgia continues to support families living in extreme poverty by offering a variety of crucial services and resources. Within the frames of the project "ERTAD – Empowering, Resilience, Transformation, and Development”, World Vision Georgia conducted an assessment of vulnerable families revealing their immediate needs. Based on the needs assessment, families living in extreme poverty in target regions have received food packages, household items and other resources to satisfy their basic needs. As part of the assistance, diverse support will be also delivered to other families in all target regions covering Kakheti, Imereti, Samtskhe-Javakheti, Samegrelo and Adjara.
The project aims to reduce poverty in Georgia through the UPG model, which focuses on providing essential resources and support to individuals in extreme poverty. This approach also encompasses helping individuals acquire a profession to become self-sustained, financial education for managing personal finances, developing various skills, and providing social support. The program engages 780 families facing extreme poverty, supported by around 40 family empowerment consultants who work to enhance their socio-economic conditions.
The project is implemented by the consortium - World Vision Germany, World Vision Georgia, and the Danish Refugee Council (DRC), in cooperation with the Social Service Agency, with the financial support of the Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA).