საქართველოში მცხოვრებ ლტოლვილთა, თავშესაფრის მიძიებელთა და სტატუსის არმქონე პირთა დასაქმების ხელშეწყობა
06 აგვისტო
დასრულდა კონდიტერიის შემსწავლელი კურსი, რომელიც World Vision საქართველოს მხარდაჭერით წარმატებით გაიარა ჩვენმა 15-მა ბენეფიციარმა.
აღნიშნული კურსი განკუთვნილი იყო საქართველოში მცხოვრები თავშესაფრის მაძიებელთა, ლტოლვილთა, ჰუმანიტარული სტატუსის მქონე პირებისა და მოქალაქეობის არმქონე პირთათვის, რომლებიც ჩართულნი არიან უნარების გაძლიერების და დასაქმების ხელშეყობის პროგრამაში.
კონდიტერიის კურსი მონაწილეებს საშუალება მისცა დაეუფებოდნენ საკონდიტრო ნაწარმის მომზადების და ცხობის ტექნოლოგიებს, საკონდიტრო ნაწარმის გაფორმების ხელოვნებას, კალკულაციებს, გრამაჟურას და სხვა მნიშვნელოვან საკითხებს.
თითოეული მონაწილე დიდი მონდომებით და პასუხისმგებლობით სწავლობდა კურსით გათვალისწინებული საერთაშორისო დესერტების მომზადებას და ცდილობდა თავისი შესაძლებლობების მაქისმუმი გამოევლინა.
კონდიტერიის შემსწავლელი კურსის დამადასტურებელი სერტიფიკატი გადაეცა ყველა მონაწილეს, რომელთაგან მხოლოდ ორი საუკეთესო გაივლის  სტაჟირებას საქართველოს გასტრონომიის ასოციაციის პარტნიორ რესტორნებში.
World Vision საქართველო დიდ მადლობას უხდის საქართველოს გასტრონომიის ასოციაციას მხარდაჭერისთვის.
World Vision საქართველოს მუდმივად ზრუნავს ლტოლვილთა შესაძლებლობების განვითარებაზე და ხელს უწყობს მათ ინტეგრაციას საზოგადოებაში  UNHCR– ის მიერ დაფინანსებული პროექტის "საზოგადოების მობილიზაცია და მონაწილეობა" ფარგლებში, რომელიც 2019 წლიდან ხორციელდება საქართველოში.

Building capacity of asylum seekers, refugees, humanitarian status holders and stateless persons living in Georgia
06 August
15 of our beneficiaries successfully completed a short-term practical capacity-building course on Confectionary with support of World Vision Georgia in partnership with the Gastronomic Association of Georgia.
The practical capacity-building course on Confectionary was designed for asylum seekers, refugees, humanitarian status holders and stateless persons in Georgia involved to develop skills and promote employability.
The confectionery course allowed participants to master confectionery preparation and baking, the design and decoration of confectionery, kitchen rules and functions, calculations, grammar and other important issues. Each participant expressed best efforts and high level of responsibility during the preparation of international desserts provided by the course.
Certificate of Confectionery Course was awarded to all participants, but only two of them were granted with the internship opportunity in partner restaurants of the Georgian Gastronomic Association.
World Vision Georgia would like to thank the Georgian Gastronomy Association for supporting this initiative.
Since 2019, World Vision Georgia supports the capacity building of refugees' in Georgia and contributes to their integration into society within the framework of the The UN Refugee Agency in Georgia-funded project "Community Mobilization and Participation".