World Vision საქართველო, ავსტრიის განვითარების სააგენტოს დახმარებით, აგრძელებს იმ სპეციალისტების პროფესიული განათლების მხარდაჭერას, რომელთა საქმიანობაც ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესია ბავშვთა კეთილდღეობის უზრუნველყოფისთვის.
16 - 18 ივნისს, World Vision საქართველოს ორგანიზებით, ჩატარდა ტრენინგი აკადემიურ წერაში სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს მონიტორინგისა და ინსპექტირების დეპარტამენტის თანამშრომლებისთვის.
3-დღიანი სასწავლო კურსის განმავლობაში თანამშრომლებმა შეისწავლეს შემდეგი საკითხები:
ტრენინგს უძღვებოდა აკადემიური წერის სპეციალისტი და მოწვეული ლექტორი - შალვა ბერიანიძე.
ჩვენი მიზანია მონიტორინგისა და ინსპექტირების დეპარტამენტის თანამშრომლების უწყვეტი პროფესიული განათლების მხარდაჭერა და მათი კომპეტენციების ამაღლება სხვადასხვა მიმართულებით, რაც მათ თავიანთი საქმიანობის ხარისხიანად და ეფექტურად შესრულებაში დაეხმარება.
პროფესიული გადამზადება ხორციელდება პროექტის "ბავშვის უფლებათა კოდექსის განხორციელება საქართველოში" ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება World Vision საქართველოს მიერ ავსტრიის განვითარების სააგენტოს (ADA) ფინანსური მხარდაჭერით.

With the support of the Austrian Development Agency, World Vision Georgia continues to advance the professional education of key specialists, whose work is essential for ensuring the well-being of children in the country.
On June 16-18, 2024, World Vision Georgia organised academic writing training for the monitoring and inspection staff of the Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia.
The 3-day course included both theoretical and practical components, along with individual and group work and covered several themes:
Through lifelong learning and training programs, we aim to enhance the specialists' capacities, enabling them to fulfil their duties effectively and with quality.
The training was conducted within the project "Implementing the Code on The Right of The Child in Georgia" implemented by World Vision Georgia with financial support of Austrian Development Agency (ADA).