World Vision საქართველოს განცხადება ნინოწმინდაში განვითარებული მოვლენების შესახებ
World Vision საქართველო ეხმაურება ნინოწმინდის პანსიონის ირგვლივ განვითარებულ მოვლენებს, მხარს უჭერს აღნიშნულ დაწესებულებაში გამჭვირვალე პროცესების განვითარებას და ბავშვთა უფლებების სავარაუდო დარღვევებზე სათანადო რეაგირების განხორციელებას უფლებამოსილი ორგანოების მხრიდან.
World Vision საქართველო გამოხატავს მზაობას ნინოწმინდის პანსიონის ტრანზიციის და იქ მცხოვრები ბავშვების დაცვის მიზნით, ხელი შეუწყოს მეურვეობა-მზრუნველობის ორგანოსა და საპატრიარქოს სოციალური დეპარტამენტის თანამშრომლებს, უზრუნველყონ ბავშვების ინტერესებზე მორგებული ინდივიდუალური ზრუნვის ფორმის განსაზღვრა და განთავსება.
World Vision საქართველო აქტიურად მუშაობს სახელმწიფო სტრუქტურებთან და საქართველოს საპატრიარქოსთან დეინსტიტუციონალიზაციის სტრატეგიასა და სამოქმედო გეგმაზე, რის ფარგლებიც გათვალისწინებულია დიდი ზომის ბავშვთა დაწესებულებების ჩანაცვლება ბავშვის ინდივიდუალურ საჭიროებებზე მორგებული ზრუნვის ალეტერნატიული ფორმებით.
ჩვენი ორგანიზაციისა და მისი პარტნიორების მიერ ჩატარებულ  კვლევაზე დაყრდნობით, რომელმაც შეისწავლა დიდი ზომის დაწესებულებებში არსებული მდგომარეობა, მიმდინარეობს აქტიური მუშაობა რეკომენდაციებსა და დეტალურ სამოქმედო გეგმაზე, რომელიც უახლოეს პერიოდში ხელმისაწვდომი გახდება დაინტერესებული მხარეებისთვის.

World Vision Georgia's official statement about the incident in Ninotsminda
World Vision Georgia responds to the incident occurring in Ninotsminda boarding house and supports the transparent and proper response actions executed by the relevant authorities against the violation of children's rights within the mentioned institution.
World Vision Georgia expresses its readiness to facilitate the transition of the Ninotsminda Boarding School and most importantly, the protection of the children living there,  through providing assistance for the personnel of the State Care Authorities and the Social Department of the Georgian Patriarchate, so that they ensure proper placement of children in individual forms of care determined and tailored to the children's interests.
World Vision Georgia actively works with the state institutions and the Georgian Patriarchate on development of the deinstitutionalisation strategy and action plan that envisages the replacement of large child care facilities with alternative forms of care addressing individual needs of the children.
World Vision Georgia together with partner organisations has conducted evaluation of large size child care institutions and currently works on the development of specific recommendations as well as targeted action plan. The finalized document will be available for the interested parties and stakeholders.